//
you're reading...
ورزش, تلویزیون

نود : میدان تگزاس!


تو یه رقابت، گاهی وقتها رقیبت انقدر قوی‌تر از توئه که بهتره خیلی برای مبارزه تقلا نکنی و خیلی مسالمت‌آمیز شکست رو قبول کنی. مهمتر اینه که با رقیبت روراست باشی و سعی نکنی از روش‌هایی که اون بهترشو بلده برعلیه ‌ش استفاده کنی. توجه دارید که این رقابت، می‌تونه یه مسابقه‌ی ورزشی، یه میتینگ انتخاباتی و یا یه مناظره‌ی تلویزیونی باشه.

 

 

نمونه‌ی جذاب و کامل این نوع سوم، دیشب و امروز صبح (دوشنبه – سه ‍شنبه) در برنامه‌ی نود این هفته پیش اومد. جایی که از یه طرف کیومرث هاشمی (سرپرست فدراسیون فوتبال و معاون سازمان تربیت بدنی) و بعد از اون آخوندی، سخنگوی سازمان و در طرف دیگه محسن صفایی فراهانی (رییس کمیته انتقالی) به پروپای هم پیچیدن. صفایی که در استودیوی نود حاضر شده بود تونست از تریبونی که در اختیارش قرار داده شده بود، نهایت استفاده رو ببره و یه جورایی تمام تقصیرها رو از گردن خودش و دو عضو دیگه‌ی نماینده‌ی فیفا برداره و متوجه نماینده‌های سازمان کنه.

برای اونایی که با وضعیت بغرنج الان فوتبال ما آشنایی ندارن باید مختصراً بگم که بعد از جام جهانی، فیفا یه کمیته متشکل از دو نماینده‌ی سازمان و سه نماینده خودش رو مسئول تدوین اساسنامه‌ی استاندارد برای فوتبال و برگزاری سریع انتخابات برای فدراسیون کرد. از اون زمان تا حالا به خاطر مشکلاتی که دو گروه داخل این کمیته با هم داشتن، نه انتخابات برگزار شده و نه مربی تیم ملی انتخاب شده و نه اساسنامه به یه جمع بندی نهایی درست و حسابی رسیده. آتش این مشکلات و اختلافات، در برنامه‌ی امشب بالا گرفت و هاشمی و صفایی سعی کردن که تا می‌تونن همدیگه رو جلوی دوربین زنده‌ی تلویزیون بکوبن.

3.jpg

اونایی که یه کم (فقط یه کم!) با صفایی فراهانی آشنا هستند، میدونن که این نماینده‌ی اصلاح‌طلب مجلس سابق، یکی از زیرک‌ترین مردان سیاسی و در عین حال یکی از بهترین مدیرانیه که تابحال پست ریاست فدراسیون فوتبال رو به عهده داشته. بنابراین وقتی بحث مناظره پیش میاد که یه طرفش این آقاست، طرف دیگه باید یه آدم حرفه‌ای باشه که با فنون درست حرف زدن کاملاً آگاهی داشته باشه. اما ظاهراً مردان رییس‌جمهور و دست راستی های علی آبادی (رییس سازمان)، فکر این قضیه رو نکردن یا شاید احساس کردن که خیلی ساده میتونن از کنار صفایی فراهانی بگذرن؛ اما وقتی به اشتباهشون پی بردن که کار از کار گذشته بود! فردوسی‌پور، علاوه بر صفایی، از نماینده های سازمان هم دعوت کرده بود که به استودیوی برنامه بیان ولی قبول نکرده بودن. بعد از مدتی که از صحبت‌های تند و تیز صفایی گذشت –صحبت‌هایی که به هیچ‌وجه به شکل غیرمستقیم، به اشتباهات مکرر علی‌آبادی در بروز مشکلات فعلی فوتبال اشاره داشت؛ اینکه علیرغم اخطارهای قبلی، علی‌آبادی در انتخابات ثبت‌نام کرده و اینکه در انصراف کاندیداها، دست‌هایدولتی در کار بوده- هاشمی، روی خط اومد که مثلاً از حقوقشون دفاع کنه. اما جلوی صفایی که با کلی سند و مدرک مستدل و به ظاهر کاملاً منطقی به برنامه اومده بود، خیلی سریع کم آورد و به همین دلیل هم بعد از مدتی شروع به توهین کرد: اول صفایی رو متهم کرد که اساسنامه‌ی مصوب رو جعل کرده و در تماس بعدی، اون رو یه دروغگو خطاب کرد و گفت «شنیده بودیم تو روز دروغ بگن ولی دیگه تو شبش رو نشنیده بودیم». صفایی که در تمام مدت صحبت‌های هاشمی، صرفا شنونده بود، در زمان جواب دادن بهش، با لحن بسیار مودبانه، وضعیت بد صحبت کردن هاشمی رو بهش گوشزد کرد و بعد با استفاده از استدلالهای خودش، اون رو کاملاً از جریان خارج کرد. بطوریکه هاشمی خیلی سریع، پیشنهاد داد که مناظره‌ای رو بعد از انتخابات فدراسیون داشته باشن و ارتباط رو قطع کرد. بعد از مدتی، آخوندی به عنوان سخنگوی سازمان روی خط اومد تا از ناتوانی هاشمی رو جبران و از خودشون دفاع کنه. اما با توجه به وقتی که در اختیار صفایی بود و تاکید فردوسی‌پور بر اینکه «ما دعوت کردیم، شما خودتون نیومدید»، تقریباً به همون سرنوشت هاشمی دچار شد. فقط در یه مورد، سوالی رو پرسید در مورد اینکه چطور شد که فیفا که علی‌آبادی رو قبلاً می‌شناخت، بعداً متوجه شد که رییس سازمانه، که صفایی از جواب درست بهش طفره رفت.

بطور خلاصه، صفایی فراهانی به شکل جالبی برای تمام سوالات گروه مقابل، یک جواب کاملاً منطقی و براساس آمار و مستندات داشت. هاشمی رو راحت ضربه فنی کرد و آخوندی رو هم که به نظر می‌رسید از دیپلمات‎های بلندپایه‌ی رییس‌جمهور باشه، ناکام گذاشت.

نکته‌ی دیگه، تکه فیلم‌هایی بود که فردوسی‌پور در میانه‌ی صحبت‌های صفایی ،تکه فیلم هایی گذاشت که توسط باشگاه خبرنگارن جوان فیلمبرداری شده بودند؛ فیلم‌هایی که به نظر می‌رسید به نوعی سفارشی شبکه باشه و در جهت تخریب کمیته و خود صفایی گرفته شده.

در نهایت این مناظره، بیشتر یه مبارزه بین جناح‌های سیاسی بود و نه روشنگری برای وضعیت فعلی و صفایی ثابت کرد که واقعاً جزو باسوادترین مردان سیاسی ماست.

در همین زمینه: رییس جمهور بالقوه , چه میکنه این رسانه ی آزاد!

پیوست » ویدیوی کامل برنامه (بصورت پخش همزمان) (نمیدونم تا کی معتبره. اگه برداشته شده بود ببخشید دیگه.)

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

54 پاسخ به ‘نود : میدان تگزاس!

 1. مطلب جالبی بود، ولی خوش به حالت، اول به خاطر اینکه وقت داری این برنامه ها رو ببینی، دوم اینکه اونقدر حوصله داری که راجع به اونها بعد دیدنشون فکر کنی و تازه مطلب هم بنویسی و بعدش به این سرعت مطلب رو ادیت کنی و اینجا بذاری، البته کار جالبیه و شاید هم واجب

  آمیر:»اگه بدونی صبح چه مکافاتی داشتم سر بیدار شدن، دیگه این حرفو نمیزدی!

  Posted by Arash | 2007/12/25, 09:12
 2. آقا دست درد نکنه، خیلی جالب بود

  Posted by ناشناس | 2007/12/25, 09:35
 3. اينكه حق با صفايي بود شكي نيست

  Posted by ناشناس | 2007/12/25, 09:49
 4. دلايل صفايي ديگر جايي براي صحبت كردن نذاشت افرين به اين هوش صفايي

  Posted by ناشناس | 2007/12/25, 10:09
 5. شکی نیست که حق با صفایی فراهانی بوده

  Posted by زهرا | 2007/12/25, 10:51
 6. این دولتی ها همشون دروغگو هستند همانطوریکه دیشب هاشمی دروغش لو رفت.خدا کنه همشون لو برن

  آمیر:»فکر نمیکنم خریت کنن بیان جلوی یکی مث صفایی.
  زرنگ تر از این حرفان. نمونه ش انتخابات دوسال پیش که کلهر رو آورده بودن….

  Posted by ناشناس | 2007/12/25, 11:00
 7. در برنامه ای که همه چیز، تاکید می کنم همه چیز، به خوبی تدارک دیده شده بود که صفایی فراهانی خراب شود، صفایی از تریبونی که در اختیار داشت، همچون پتکی استفاده کرد و آن را بر سر تمامی مرعوبان دولت و حاکمیت کوبید تا بیش از این عوام فریبی آقایان ادامه نیابد.

  Posted by عباس رضوان | 2007/12/25, 11:09
 8. به عنوان يك فراهاني از عملكرد صفايي خوشحالم.

  Posted by احمدك دبير | 2007/12/25, 11:34
 9. جداً دیشب لذت بردم و در دل صفایی فراهانی را تحسین.
  کلی به سافت اسکیل بودنش حسادت ورزیدم.
  موفق تر باشی

  :آمیر» مرسی عمو!
  سافت اسکیل یعنی چی؟!

  Posted by gajamoo | 2007/12/25, 11:54
 10. pedare man salha dar vezarate keshavarzi kar mikard va zamani ke Sfayee Farahani raees ferdasione football shod be man goft ke az tajrobe midoone ke in adam kheili modire movafagh va ghavi hastesh hala dar har posti ke mikhad bashe

  آمیر:»ببین تازه چقدر جلو پاش سنگ میندازن..!

  Posted by ناشناس | 2007/12/25, 12:07
 11. حقیقت ماجرا این است که فوتبال ما و اصلا کل ورزش ما سیاسی است. وقتی رئیس جمهور با صراحت تمام از دخالت در ورزش می گوید. مشخص است که یک آدم سیاسی قوی باید آن ها را بر سر جایشان بنشاند. در ضمن در بحث دیروز حداقل به نظر من از سوی صفایی سعی شد که پیشینه سیاسی و حزبی اش اصلا مطرح و موثر نباشد.
  راستی، با اجازه به این مطلب شما لین دادم.

  Posted by پنگوئن | 2007/12/25, 12:11
 12. محض اطلاع شما بگم كه اولا اخوندي اصلا ديپلمات نيست كه حالا بلندپايه هم باشه!!!
  در ضمن اون يه بچه حزب اللهي 28 ساله است كه داماد علي اباديه
  در واقع عددي نيست
  در ضمن گفتي كه صفايي يكي از سوالاي اخوندي و جواب نداد مي خوام بگم كه اينقد اين بچه تند تند حرف مي زد و اين درو اون در مي زد كه در واقع اون سوالش وسط حرفاش گم شد. بنده خدا فقط اومده بود كه به تكليفش عمل كنه اونم كه تر زد

  آمیر:»از همون تکلیف هایی که آقا بزرگه ش به آقا کوچیکه ش داده بود دیگه؟!!

  Posted by lord | 2007/12/25, 12:21
 13. دقیقا باهات موافقم. برگ برنده ای بود که صفایی بدست آورد و خوب ازش استفاده کرد.
  اعتماد هفته ی گذشته صفایی رو رییس جمهور بالقوه خطاب کرده بود، نمی دونم اون مقاله رو خوندی یا نه ولی فکر می کنم دقیقا این برنامه ها برای این بود که این خطر بالقوه به فعلیت نرسه که امیدوارم ناکام بمونه و به فعلیت هم برسه.

  آمیر:»امیدوارم. و امیدوارم که امثال صفایی مملکت ما رو از این وضعیت بغرنج دربیارن

  Posted by کمال | 2007/12/25, 12:25
 14. افرین به اقای صفایی

  Posted by سپیده | 2007/12/25, 12:30
 15. با سلام
  براي آقاي رييس جمهور و زير دستانشان بايد تاسف خورد ديشب آقاي صفايي بدون اينكه ادعايي داشته باشد و يا دايم افكار عمومي را خطاب دهد بدون پروا روشن گري نمود و اين مسوولين سازمان تربيت بدني بودند كه با دروغ گويي ، ابهام و در رفتن از زير واقعيتها نتنها روشنگري نكردند بلكه به اين افكار توهين نيز نمودند
  بر هيچ كسي پوشيده نيست تمام اتفاقات فوتبال ما به خار ندونم كاري هاي دولت و تماميت خواهي آنان و سهل انگاري مناسبات بين المللي است

  Posted by عليرضا | 2007/12/25, 12:31
 16. واقعا عالی بود آقای صفائی ،شما نه تنها حقایق راروکردید بلکه حقانیت خودرانیز یه عموم مردم نشان دادید.من به نوبه خودتشکرمیکنم از شما.

  Posted by ناشناس | 2007/12/25, 12:45
 17. واقعا جای تبریک داره
  من مطمینم دعوت از صفایی فراهانی برای زیر سوال بردن او بود ولی با زرنگی ورق را برگردوند
  تو این برهوت سومدیریت دیدن یه مدیر لایق چقدر مزه می ده!!!!!

  آمیر»«دقیقاً من هم همچین حسی دارم!

  Posted by ali | 2007/12/25, 13:30
 18. من واقعا» از دیدن برنامه نود لذت بردم،حال کردم چون خیلی خوب پوز نمایندگان سازمان تربیت بدنی به خاک مالیده شد،واقعا» درود بر آقای صفایی فراهانی،واقعا لیاقت رئیس جمهور شدن رو داره

  Posted by کاوه | 2007/12/25, 14:03
 19. سلام ا فر ین به فردوسی پور

  Posted by bijan | 2007/12/25, 14:13
 20. پسر گل 3 نماینده فیقا و 3 نماینده تربیت بدتی (نه دو تا)

  آمیر:»اول دوتا بود، اعتراض کردن شد سه تا. بعد انصاری فرد کشید کنار دوباره شدند دوتا.

  Posted by Majid Abdi | 2007/12/25, 14:34
 21. من زیاد علاقه ای به فوتبال ندارم. واسه همین هم نود را گاهی شانسی نگاه میکنم. ولی دیروز ندیدم. ظاهرا جالب بوده.

  Posted by شبستان | 2007/12/25, 14:36
 22. تخصصی ندارم! فقط سلام. و اینکه دو دو رو دو دو همدان!

  Posted by آتوسا | 2007/12/25, 15:04
 23. واقعا مردی برای تمام فصول بعد تماشای 90 احساس کردم 2 کیلو چاق شدم

  Posted by H.rastegarpanah | 2007/12/25, 15:56
 24. man az españa hatam vagti shenidam ke to barnami 90 in tori shode khili hal kardam
  ta bashe in ALIABADI khjalat bekeshhhhhhhhhhhhhhh
  DOROD BE SAFAYFARHANI

  آمیر:»مرسی از نظرت.

  Posted by kourosh | 2007/12/25, 16:46
 25. حس می کنم بغض فروخورده دو ساله مان ، از این دولت کوتوله و تمامیت خواه ترکید

  Posted by ناشناس | 2007/12/25, 16:52
 26. بر كسي پوشيده نيست كه مهندس فراهاني،‌ بهترين رئيس فدراسيون فوتبال در سه دهه ي اخير بوده و اقدامات ارزشمندي چون ساخت كمپ تيم هاي ملي، راه اندازي ليگ حرفه اي، آوردن بلازوويچ و دستيارانش -كه قبل از امدن به ايران، كروواسي را سوم جام جهاني كرده بودند.- همه و همه از خدمات ايشان به فوتبال بود.
  در ضمن ايشان با آن همه ارج و قربي كه نزد فيفا دارد، هرگز سعي نكرد مانند مصطفوي خود را باعث و باني تمام موفقيت ها معرفي كند!
  مرحبا بر مهندس!

  Posted by ice boy 910 | 2007/12/25, 16:54
 27. خیلی عالی بود. و یک جنبه دیگر هم داشت. اگر یادتون باشه همین صفائی فراهانی یکی از حامیان اصلی معین توی انتخابات رئیس جمهوری نهم بود. مشکل بزرگ معین این بود که نمی تونست با مخاطب راحت ارتباط برقرار کنه. در ضمن از اون همه فرصتی که داشت (تو بنامه های تبلیغاتی تلویزیون برای انتخابات) اصلا نتونست بهره لازم رو ببره… دیشب همه دیدیم که صفائی خیلی از معین باهوش تر خلاق تر و حرفه ای تر هست… چرا برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی نباید روی صفائی به عنوان گزینه اصلی فکر کرد… اون کسی هست که میتونه همه راستی ها رو ضربه فنی کنه… بیاید از همین امروز در حد وسعمون براش تبلیغ کنیم.

  آمیر:»موافقم.

  Posted by آریوبرزن | 2007/12/25, 17:33
 28. به راستی که فراهانی با مناظره دیشب قدرت وصداقت خود را نشان داد

  Posted by مجید | 2007/12/25, 17:39
 29. مطمئن باشید اگه یه مناظره آزاد با احمدی نژاد بگذارند همین بلا برسرش میاید

  Posted by ناشناس | 2007/12/25, 18:32
 30. من هم دیروز خیلی حال کردم کاش یک مناظره بین احمدی نپاد می ذاشتن تا صفائی ان را هم ضربه فنی کنه

  Posted by علی | 2007/12/25, 19:49
 31. 1-یک مساله تلخ اخر برنامه توی حرفای سخنگوی سازمان تربیت بدنی بود که گفت علی ابادی تا وقتی که قرار بود انتخاب بشه قوی مساعد داده بود برای سرمربیگری تیم ملی همکاری لازم رو داشته باشه اما حالا دو نفر نامزد دیگه مطرحن و رییس سازمان تعهدی نداره(یعنی دیگه مساله مربی اولویتی نداره بعبارت دیگر همش یه نمایش بود) این نشون میده تمام این حرف ها که فقط بنا به «تکلیف!» اومد و رفت کشک بود منافع شخصی مطرح بوده و بس
  2-اون دوستانی هم که نوشتن صفایی می خواد دولت زمین بخوره به نظر من بی انصافی میکنن اگر میخواست تا حالا این کارو میتونست به راحتی اب خوردن بکنه
  3-یک چیزی که دیده نمیشه نقشه سازمان برای خراب کردن صفایی پیش فیفا و ای اف سی هست:صفایی رو فرستادن تضمین بده هیچ کس از دولت کاندیدا نمیشه و بخواد که عبارت «حق انتخاب شدن را ندارند» (بدلیل توهین امیز بودن)حذف شه بعد کاندیدا شدن که قول صفایی زیر پا گذاشته بشه
  من این کامنت رو جای دیگه هم گذاشتم

  آمیر:»از اول هم ماجرا منافع حزبی و شخصی بوده. حتی همین الان هم نمیشه مطمئن بود که صفایی چه هدفی رو دنبال می کنه. گو اینکه هرچی هست، به نفع همه ماست.

  Posted by هامون | 2007/12/25, 20:50
 32. سازمان هم مثه فیفا 3 تا نماینده داشت. انصاریفرد برا انتخابات استعفا داد.

  Posted by flykid | 2007/12/25, 21:05
 33. دوست گرامی! به مطلبتان لینک دادم.

  Posted by محمدرضا یزدان پناه | 2007/12/25, 21:13
 34. پس خیلی حیف شد که ندیدمش! درست اوایل صحبت‌های هاشمی بود که خواب بر چرت فائق آمد!
  اما قدیما یه مقاله خونده بودم که می‌گفت روح رسانه نقد کردنه و تو ایران که نمی‌تونند در دیگر مسائل نقادی کنند، این قضیه را با فوتبال ارضا می‌کنند. تصور کن اگر این بحث‌های آزد سر مسائل سیاسی و اقتصادی بود چه می‌شد؟!

  آمیر:»حسابی زدی تو خط مثبت بازی ها!!
  من هیچ وقت از این تصورات بی حجابی نمی کنم!!

  Posted by «محمد» | 2007/12/25, 22:58
 35. اري : كوتوله ها فقط به دنبال حرفند وانسانهاي بزرگ به دنبال اصلاح.

  Posted by حسين | 2007/12/25, 22:59
 36. راستی چرا ما ایرانیا اینقدر زود جوگیر می شیم؟ چرا مشروطه رو باد برد؟ چی شد که این انقلاب مسخره شد؟ چی می شه که این همه آدم با دیدن یه برنامه تلویزیونی ساده اینقدر به هیجان می یان که فکر می کنن یه منجی دیگه ظهور کرده؟ انگار جزی از باور مردمان این سرزمین شده که بشینن منتظر تا یکی که مقرر بوده از راه بررسه و نجاتشون بده! چقدر شبیه داستان های فکلور بومی های قاره آمریکاست، روحشون شاد!

  Posted by ناشناس | 2007/12/25, 23:18
 37. نظرات کارشناسای فوتبال از جمله آقای حاج رضایی هم نظرات شما رو تایید میکنه

  Posted by مهدی | 2007/12/25, 23:22
 38. سلام
  در این مورد که صفایی فراهانی از زیرک ترین مردان سیاته و اینکه از فرصت و تریبون پیش اومده نهایت استفاده رو کرد، باهات موافقم. کلا برنامه نود دیشب و صحبت های صفایی بسیار زیبا بود، هرچند که من معتقدم صفایی فن بیان لازم رو نداشت.

  Posted by مصطفی رسته مقدم | 2007/12/25, 23:44
 39. احمدی نژاد حیا کن – فوتبال ما رو رها کن !!!

  Posted by محمد | 2007/12/26, 00:10
 40. سلام
  من کم کم دارم متوجه میشم تو ایران همه دروغ میگن !!! مگه اینکه ثابت بشه که دروغ میگن ! اون موقع شما مطمئنی که دروغ میگن !
  بهتره به حرف هیچ کس اعتماد نکنیم ! حتی حرف من که الان دارم میزنم ممکنه منم دروغ بگم !!!
  ممنون !

  Posted by محمد | 2007/12/26, 00:51
 41. وقتی تلویزیون رو فروختم میفهمی که نباید به بابا مامان دروغ بگی و بری سریع بخوابی … بچه بی ادب

  Posted by اریک | 2007/12/26, 08:50
 42. سلام اگه تونستید برنامه رو گیر بیارین ولینکشو بذارین
  ممنون میشم چون من تا وسطهاش دیدم

  آمیر:»فعلاً که همین لینکو که گذاشتیم چک کنین تا بعد.

  Posted by moslem | 2007/12/26, 13:57
 43. من واقعا” از دیدن برنامه نود لذت بردم،حال کردم چون خیلی خوب پوز نمایندگان سازمان تربیت بدنی به خاک مالیده شد،واقعا” درود بر آقای صفایی فراهانی،واقعا لیاقت رئیس جمهور شدن رو داره

  Posted by radmehr | 2007/12/26, 16:48
 44. این مردم تا کی میخواهند دروغهای احمدی نژاد واطرافیانش راباور کنند

  Posted by ناشناس | 2007/12/26, 17:34
 45. اگر عادل فردوسی پور به سرنوشت آقای حسینی مجری برنامه کوله پشتی گرفتار نشه خوبه چون در این مملکت هیچ جرات زدن حرف حقیقت را ندارد

  آمیر:»فکر نکنم. چون پشتش به هرحال به یه جاهایی گرمه و ضمناً کارش رو هم بلده. گو اینکه به نظرم اونشب خیلی هم تند نرفت.

  Posted by ناشناس | 2007/12/26, 17:37
 46. پس افسوس می خوریم که این برنامه را از دست دادیم

  آمیر:»بخور شیخ جان.چون بدون نان سیر می کند!!

  Posted by شیخ الشیوخ | 2007/12/26, 17:40
 47. خوش به حالت كه اين برنامه رو ديدي. من فايل صوتيش رو تو بالاترين پيدا كردم.
  كسي ويدئوش رو آپلود نكرده؟

  Posted by خشایار | 2007/12/27, 11:09
 48. کاملا بی ربط
  http://www.brain-less.blogspot.com/

  آمیر:»کاملاً جذاب و مرتبط! عجب مغزی داره این بی مغز!!

  Posted by آتوسا | 2007/12/27, 11:30
 49. ما همه سرباز تویم صفایی گوش به فرمان توییم صفایی

  Posted by امیر | 2007/12/30, 13:17
 50. مرگ برضد ولایت فقیه.

  آمیر:»؟؟؟×!!!!؟

  Posted by سید | 2007/12/31, 18:19
 51. علی ابادی آش… و دارودسته ..لش بدترین ضربه هارو تا این تاریخ به ۀقای احمدی نژاد زده اند ونارضایتی عمیقی درمورد این دارو دسته دربین ورزش دوستان وجود دارد که بعد از مسائل اقتصادی بزرگترین عامل تضعیف دولت آقای احمدی نژاد می باشد.حق دادکان به پروپاش پیچیده

  Posted by ناشناس | 2008/01/05, 00:45
 52. مهندس علي آبادي:بعدازجام جهاني باان دخالت بچه گانه ات همه مردم ايران متوجه شدن كه شما از فوتبال سررشته اي نداري واگرنه حكم عزل دادكان راصادر نمي كردي كه بعدازچند ماه باخواهش وتمناوبواسطه رجال سياسي ازدادكان خواستي كه استفائ خودرابه فيفا بدهد كه اگردادكان اين كاررانمي كرد ان وقت همه فوتبال دوستان در سراسردنيا مي ديدند كه چه دسته گلي به اب داديد. از شماخواهش مي كنم دست ازسراين فوتبال برداريد كه اين بزرگترين خدمتي است كه به فوتبال مي كنيد .

  Posted by مهدي - بوشهر | 2008/01/24, 01:56
 53. کلا آقای صفایی فراهانی مدیر لایق و اقتصادان و با مغزی است اگه رییس جمهور شه فکر می کنم خوب باشه

  Posted by mahshid | 2008/04/05, 10:32
 54. سافت اسکیل یعنی کسی که به جرو مجادله به مباحثه میپردازد و با پنبه گردن میبرد و بدون درد و خونریزی اقدام به نمودن کرده و ادخال غیر خشنه صورت میدهد .

  Posted by nad | 2011/12/25, 21:54

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

کافه‌توهم را از فید دنبال کنید

نویسندگان:

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

به 80 مشترک دیگر بپیوندید

لایک خور


لینک‌های خوشمزه

RSS لینک‌دونی گودری دوستان

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.
Advertisements