//
you're reading...
موسیقی

ضدگزارش از شب سوم کنسرت هومن جاوید


خیابان‌های پرطرفدار شمال تهران در شب یکشنبه 15 تیرماه 87، شاهد حضور یه عدد ماتیز کرم متمایل به نارنجیه که سه تا آدم هنردوست را در ساعت 9 شب به خودش کشونده . قراره ساعت 9 شب در فرهنگسرای نیاوران، آخرین شب کنسرت گروه هومن جاوید برگزار بشه و ما فعلاً که پنج دقیقه به 9 شبه، تو ترافیک گیر کردیم. منظور از ما،  من، رضا دوستم و خانوم معلم میباشد که با هرمصیبتی هست، یه جای پارک پیدا می‌کنیم و کلی سر پارک کردن به شکل غیرشاسکولانه، پشت فرمون جا عوض می‌کنیم! میرویم تو فرهنگسرا و تند و تند پله‌ها رو میرویم بالا که یک دقیقه بعد با همون سرعت و بلکه بیشتر، اونا رو بیایم پایین؛ چرا که کنسرت مذکور در فرهنگسرای نیاوران نیست و در کاخ نیاوران هستش! حالا کاخ کجاست؟ بالای میدون! دوباره هلک و هلک، ماشین رو راه بنداز و دور بزن و برو بالا و جای پارک مجدد پیدا کن! ساعت؟ نه و بیست و دو دقیقه!… خوب تا بعد از آنتراکت که راهمون نمیدن…ولی نه، فعلاً که جلومونو نگرفتن، هنوز کلی جمعیت هستن که دارن میرن تو. میریم تو و میشینیم تو ردیف ده، جایی که تا آخر کنسرت باید کلّه دراز کنیم بلکه رنگ گیتار بابک ریاحی‌پور رو بتونیم ببینیم!

اگر حاشیه می‌خواین….

کنسرت ده دقیقه بعد از ورود ما و طبق خاصیت غیرقابل اجتناب ما ایرونی‌ها با سی و خورده‌ای تاخیر آغاز میشه. تاخیری که هومن جاوید در اوایل کنسرت، علتش رو قطعی برق و مشکلات بوجود اومده در بک‌استیج عنوان می‌کنه.
هااًاا؟ً شب شهادت و کنسرت؟! ارشاد صافارهاراندی؟! بیچاره لی‌لی افشار که پارسال تابستون، شب سوم کنسرت گیتارکلاسیک‍ش به خاطر یه هفته بعدش که سالگرد امام حدوداً دهم بود اگه اشتباه نکنم لغو شد!
مدیریت محترم فرهنگسرا، سردار خانوم فلانی (و نه سرکار، درست خوندین!)، نیروی انتظامی، فلان ارگان مرکز موسیقی وزارت ارشاد، بهمان حراست فلان جا و…، جاهایی هستند که هومن در اواسط کنسرت ازشون تشکر ویژه از خودش در میکنه و البته با تشویق‌های عجیب و غریب تماشاگران روبرو میشه، به خصوص در مورد نیروی انتظامی که ملت کلی کف زدن. ببینین تو رو خدا برای برگزار شدن یه کنسرت جمع و جور بی‌سر و صدا باید چطور منت گروه‌های مختلف رو بکشیم…!

از سالن محل اجرا هم که نمی‌گم چون تکرارمکررات ولی اینبار به شکل فاجعه‌آمیزتریه. صندلی‌های پلاستیکی، فشرده شدن تماشاگرا تو هم دیگه، فضای دم‌کرده و … که البته مزیت مهمی نسبت به سالن فرهنگسرای نیاوران داره و اون اینه که صندلی‌هاش هیچ‌جوری قابلیت جیرجیر از خودشون بروز نمیدن!

اگر متن می‌خواین…

g870415403391630

قطعه‌اول رو گروه بدون هومن جاوید شروع می‌کنه: بابک ریاحی‌پور، شاهرخ پوریامین، سردار سرمست و عین‌اله کیوان‌شکوه، دامبال دیمبول کنسرت رو راه میندازن تا تو قطعه‌ی بعدی، هومن با سلام و بدون صلوات بره روی سن تا قطعه‌ی راز شب رو اجرا کنه.
آقتاب، حضور، دریا، نذر، جان جهان، آرزوها، رقصان، ترانه و شهد بهشتی و یکی دوتا دیگه، احرا می‌شن تا جمعیت علاقه‌مند رو به شکل سنکوب‌وار به وجد بیارن! بذارین ببینم…رقصان خیلی طرفدار داشت، از همون اوایل، تماشاچیا درخواست اجراشو می‌کردن. اجرای نذر با سولوی گیتار هومن فوق‌العاده بود که اصلاً به کلی فضای کنسرت و عوض کرد و البته ترانه، بیشترین تشویق‌ها رو در پی داشت. این آخری رو حتماً در آلبوم اول گروه کیوسک شنیدین؛ ترانه‌ای که در زمان ساختش، آرش سبجانی رو در کنار گروه راز شب می‌دید.


امشب از آنتراکت بین کنسرت خبری نیست، چون برنامه‌ دیر شروع شده و فردا هم روز کاریه؛ اینا حرفایی که هومن جاوید در قالب یه پیشنهاد من‌درآوردی خوب به تماشاچیا ارائه می‌کنه. بنابراین یک‌ساعت و نیم برنامه بدون وقفه اجرا میشه تا اصلاً از انرژی نیفته.

g870415200827639

دو نکته‌ای که کاملاً در اجرای قطعات به چشم میخوره، تغییر تنظیم بعضی از آهنگ‌ها بخصوص از آلبوم زی‍بازی هستش و دیگه اینکه خیلی واسه‌م عجیب بود، این بود که در معرفی کنسرت در بروشورها و تبلیغات قبل از شروع، این کنسرت، کنسرت پاپ معرفی شده بود که خوب حتی اگر از یکی دو قطعه که حال و هوای متال داشتند هم بگذریم، بازم نمیشه راک رو با پاپ اشتباه گرفت! بنابراین ما این جریان رو میذاریم به حساب سیاست دور زدن برای گرفتن مجوز برگزاری کنسرت!

نتیجه‌گیری‌نمایی

کلاً شب خوبی بود!!  هومن جاوید واقعا باید قدر صدای گرم خودش رو بوده و از  فورته‌بازی در این مقیاس! دست برداره و جای خالی موسیقی داخلی رو تو قسمت راک پر کنه. حیفه که اینم مث آرش سبحانی و بابک امینی و …. از دست بره و فرار مغزها کنه. مطمئناً  دیگه جای از دست دادن هنرمندا رو بیشتر از این نداریم.

پیوست : شب‌های تهران چقدر زیبا و لذت‌بخشند، وقتی که هیچ ماشینی نیست که بخوای بخاطرش خوش آلوده‌ی خودت رو کثیف‌تر بکنی!اونم بعد از کنسرت به این قشنگی و  اونم تو ساعتی مثل 11.5 شب که کلاً دی‌اکسیدکربن، جناب اکسیژن را بسیار مورد عنایت قرار می‌دهد!

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

8 پاسخ به ‘ضدگزارش از شب سوم کنسرت هومن جاوید

 1. درووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود

  اسمم نا اشنا نیست میلاد شما جز اولین نفرهای بودید که به وب من اومدید

  وحالا دوباره از شما دعوت میکنم که حضور سبز شما من رو خوشحال میکنه

  امیدوارم هرجا هستی سالم وسربلند

  باشی انقدر میام تا بیای

  عشق گاهی مشق های کودکیست

  حس بودن با خدا در سادگیست

  عشق گاهی کیمیا زندگیست

  عشق در گل راز ناپژمردگیست

  عشق منتظر توست …

  Posted by میلاد | 2008/07/06, 19:05
 2. «بنابراین ما این جریان رو میذاریم به حساب سیاست دور زدن برای گرفتن مجوز برگزاری کنسرت!»

  متاسفم

  Posted by اسما | 2008/07/07, 00:20
 3. * البته باید یه کم بیشتر می گفتم

  * نادانی باعث میشه سکوت کنی

  * دوست من خیلی دوست دارم بدونم نوشته های منو می خونی؟

  Posted by اسما | 2008/07/07, 00:25
 4. خیلی ضایعه اگر بگم اصلا هومن جاوید را نمی‌شناسم؟ فقط یک کم بابک ریاحی را شناختم!

  آمیر:►ناراحت نکن خودشو. من خودم از اونروز تا حالا هرچی میرم میگم آلبوم هومن جاوید میخوام میگن چی هست؟ پوشیدنیه؟!!

  Posted by محمد | 2008/07/07, 23:34
 5. بابا دیگه انگار داره مد میشه هرکی از بابا ننش قهر می کنه میشه هومن جاوید ببخشید میشه خواننده . اه اه ملت هم اینقدر لوس

  Posted by رضا | 2008/07/08, 15:30
 6. من درست می بینم هنوز آپ نکردی ؟ …

  Posted by اسما | 2008/07/10, 06:52
 7. Albateh ke kheili honar mikhad ke kasi ba pedar va madaresh ghar koneh va tabdil be Houman Javid besheh vali agar vaghean ahl`e tahghigh hastin, bejaye raftan pish`e maghazeh-dar va soragh`e honarmand ro gereftan (oonam too in ashofteh bazar`e honari) sari be google bezanin va search konin «Houman Javid» .ta yekam ettelaatetoon takmil besheh

  آمیر:►من سرچ کردم. فقط خودم ر. پیدا کردم. خیلی جالبه ها!

  Posted by Parsa | 2008/07/11, 11:06
 8. Khob pass shoma ehtemalan dar yek sayareh digeh zendegi mikoni ya inkeh asslan zendeh nisti, badanet garmeh`o halit nist!!!!

  Posted by Parsa | 2008/07/12, 12:41

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

کافه‌توهم را از فید دنبال کنید

نویسندگان:

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

به 80 مشترک دیگر بپیوندید

لایک خور


لینک‌های خوشمزه

RSS لینک‌دونی گودری دوستان

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.
Advertisements