//
you're reading...
اینترنت

کابوس در بالاترین


فروردین 89: بیش از بیست و پنج کاربر فعال بالاترین، بطور موقت از فعالیت در این سایت محروم شدند. در بین این کاربران، نامهای باسابقه ای مثل Nikooo و Sorena دیده میشود که به دلیل منفی توضیح یا تیتر نامناسب غیرقانونی به مدت شش روز از فعالیت در بالاترین معلق شده اند. یکی دیگر از کاربران نیز به دلیل منفی غیرقانونی بار دوم، به مدت 9 روز از لاگین به بالاترین محروم شده است. این کاربران در اعتراض به عدم برخورد مسئولین بالاترین با منفی‌های متعدد Nightmare، یکی دیگر از کاربران قدیمی وبسایت به لینک‌های بسیاری از کاربران،  به آخرین لینک‌های ارسالی این کاربر منفی متقابل دادند که در نتیجه به فاصله‌ی کوتاهی، حساب کاربری آنها بسته شد.

balatarin-com اعتراضات کاربران سایت بالاترین در چند روز اخیر به امتیازات منفی‌ نایتمر، که از نظرشان غالباً سخت‌گیرانه و گهگاه بدون توجیه بوده، پنجشنبه شب به اوج خود رسید که طی آن یکی از کاربران،
(ferdows) ، موضوع داغی برای لینک‌های ارسالی – که نزدیک به بیست لینک را شامل میشد -  دراینباره باز کرد که ساعتی بعد توسط تیم بالاترین حذف شد و حساب کاربر فوق نیز بسته شد.

.از جمله منفی‌هایی که Nightmare به لینک‌های کاربران داده، وارد کردن اشکال به دسته‌بندی کردن عکس‌هایی از فعالیت آتشفشان‌ها  و وضعیت نامناسب لینک‌های یک وبسایت در بخش علم و تکنولوژی است و همواره با کامنت‌های مشابهی از سوی این کاربر همراه شده که مشکل لینک را اصطلاحاً به صورت پایه‌ای برای کاربران توضیح داده‌اند.

دامنه‌ی این اعتراضات به سایت فرندفید و گروه‌های مرتبط با بالاترین، از جمله Balatarin Feedback که از طرف مسئولین بالاترین به عنون مسیر ارتباطی کاربران با بالایارها اعلام شده هم کشیده شد. تعداد زیادی از کاربران با زدن like روی لینکهای ارسالی، اعتراض خود را به عدم توجه بالاترین به اعتراضات اعلام کردند که هیچگاه با پاسخی از طرف مسئولین این وبسایت روبرو نشد. علاوه بر این، تعدادی از این اعتراضات در فرندفید نیز به بهانه‌ی بی‌ارتباط بودن آنها به هدف اصلی گروه و یا توهین‌امیز بودنشان، توسط گردانندگان بالاترین حذف شد و کاربران را بیش از پیش مستاصل باقی گذاشت.

با وجود تعداد بالای معترضین به منفی‌های Nightmare، کاربرانی هم هستند که از عملکرد این کاربر و گردانندگان بالاترین در مورد وی، دفاع کرده و  آن را کاملاً قانونی دانسته‌اند.

در چند ماهه اخیر، بالاترین با اعتراضات کاربرانی روبرو بوده که اعتقاد داشته‌اند تیم بالاترین در مواردی متعددی عملکرد جانبدارانه‌ای از خود نشان داده است. یک ماه قبل نیز بسیاری از کاربران در یک حرکت اعتراضی، به مدت 48-24 ساعت به این سایت لاگین نکردند.  اما به نظر می‌رسد رابطه‌ی گردانندگان سایت و کاربران آن همچنان رو به تیرگی میرود. باید دید تغییراتی مثل اضافه شدن یک هیئت منصفه برای تصمیم‌گیری‌های سطوح مختلف که بالاترینی‌ها صحبت از اعمال آنها در اینده میکنند چگونه می‌تواند به بهبود وضعیت بیانجامد.

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

22 thoughts on “کابوس در بالاترین

 1. heyf kash man ham too balatarin ozv boodam in nghtmare kheyli ravaniye dame sashtiyani ham garm

  Posted by navid | 2010/03/27, 15:12
  • به نظرم فعلاً همون بهتر که عضو نیستین. چون نظارت درستی وجود نداره تا وضعیت به حالت عادی برگرده اعصاب آدم خورد مییشه

   Posted by Ãmir Caféchi | 2010/03/27, 15:52
 2. نام کاربری من هم بسته شده !
  نمیدونم چه وقت ولی میتونی کمکم کنی ؟
  نام کاربری >>> l3abak

  Posted by بابک | 2010/03/27, 15:16
 3. با سلام
  ضمن سپاس از مطلب شما ، همين امروز هم ايميلي به مدير بالاترين زدم كه هنوز پاسخي داده نشده است .
  ايميل مربوطه :

  ا سلام
  قبل از هر چيز ، فرا رسيدن نوروز ، اين جشن طبيعت را خدمت شما شادباش مي گويم و برايتان سالي سرشار از شادي و پيروزي آرزومندم.
  و اما در مورد بسته شدن حسابها : حساب بنده و تعدادي ديگر از كاربران بالاترين را به جهت آنچه منفي غيرقانوني ناميده ايد از طرف مديريت موقتا مسدود شده و اين در حاليست كه يكي از كاربران بالاترين با نام كاربري Nightmare مكررا راي هاي منفي اعمال كرده كه اگر كسي فقط يكبار ! قوانين سايت ( قوانيني كه خالي از اشكال هم نيست ) را مطالعه كرده باشد پي به اشتباه كاربر نامبرده ، نايتمر ، در اعمال راي منفي مي برد. حال بايد پرسيد كه آيا منفي از سوي اينجانب كه به لينك نايتمر اعمال شده آنچنان غيرقانوني تر از صدها اشتباه نايتمر است كه بايد به خاطر آن حساب اينجانب و ديگر منفي دهندگان آن لينك مسدود شود؟ اگر اين منفي غيرقانوني است پس منفي هاي فله اي و كوركورانه كاربر نامبرده را چه بايد ناميد ؟

  بحث ديگر، توهين هاي نايتمر به كاربران هست كه تاكنون هيچ برخوردي صورت نگرفته است. مدير محترم سايت بالاترين آيا مدير بودن در اين است كه با فاصله هاي زماني زياد لينكي پست كرده و آخرين تغييرات سايت را به كاربران اطلاع دهيد (كه پيشتر اول اجرا مي كرديد و سپس اطلاع مي داديد) ؟ از جنابعالي انتظار مي رفت چون يك مدير ، در مسائل داخلي سايت وارد عمل شده و به داوري مي پرداختيد و با مديريت خود موجبات آشتي كاربران با يكديگر را در اختلافات ايجاد شده فراهم مي كرديد. متاسفانه اين سكوت شما باعث ايجاد چنين فضاي بدي در سايت بالاترين شده و بدون شك پس از اين بدتر هم خواهد شد. ضمن سپاس از تلاشهاي شبانه روزي شما و ديگر همكاران براي اين سايت و با ذكر اين نكته كه بي انصافيست اگر زحمات جنابعالي ناديده گرفته شود، خواهشمندم موضع خود را صريحاً اعلام فرماييد و اجازه ندهيد در اين برهه حساس كه كشور اسير ديوان و نااهلان شده، تمام فكر و انرژي كاربران صرف مسائلي شود كه مي توان آنها را با كمي دلسوزي از سوي شما كه نام مدير سايت را يدك مي كشيد برطرف كرد.

  با سپاس

  كاربر سايت ، سورنا

  ممنون دوست عزيز
  s0r3na@gmail.com

  Posted by سورنا | 2010/03/27, 15:46
  • به خاطر اینکه این پست رو بصورت خبری نوشته م بدون هیچ تحلیل اضافه ای…ترجیح میدم که نگم که کار کی درست بوده یا غلط..
   ولی واضحه که مدیریت بالاترین کاملاً نسبت به گذشته تغییر رویه داده و نسبت به اتفاقات کاملاً منفعل نشون میده. این اون چیزی نیست که من شخصاً از آدمهای دو سه سال پیش به یادم دارم

   Posted by Ãmir Caféchi | 2010/03/27, 15:50
 4. با سلام
  ممنون از توجه شما
  حساب من هم با نام kenwall به سبب همین کاربر بسته شده
  خواهش می کنم کاری کنیم و این بنده خدا را سرجاش بشونیم

  Posted by کسرا | 2010/03/27, 16:01
  • مشکلاتی از این دست، فقط صورت مساله هستند. نظر من اینه که باید یه تحلیل عمقی کرد بر آنچه که داره اتفاق میافته.

   Posted by Ãmir Caféchi | 2010/03/27, 16:50
 5. بنده هم در اعتراض به نایتمر از دیشب مسدود شدم . با اعتبار 25000 باسابقه محسوب نمیشم؟ :دی

  Posted by Stewie | 2010/03/27, 16:14
 6. امير جان متن شما بسيار پخته نوشته شده ، از منفي هايي كه به آن داده شده تعجب مي كنم
  سپاسگزارم

  Posted by سورنا | 2010/03/27, 16:36
  • همیشه باید تو یه جمع چهارتا ساز مخالف وجود داشته باشه که اولاً بگن ما هم هستیم ثانیاً همون اولاً!
   ولی در این مورد بخصوص به نظرم خیلی مشکوک میاد. چون noqte بسیاری از لینکهایی رو که نایتمر مورد بحث منفی داده ازش دفاع کرده.

   ps: ممنون از نظر مثبتت

   Posted by Ãmir Caféchi | 2010/03/27, 16:43
 7. نقطه يكي از دوستان من هست ولي تو اين مدت سياست عجيبي رو در پيش گرفته و مخصوصا امروز كه به همه داره منفي ميده.
  توقع نداشتم

  Posted by سورنا | 2010/03/27, 16:53
 8. دوستان باید یک روز خاص (مثلا 10 فروردین) را همگی با هم در بالاترین اعتصاب کنیم و از دادن هر گونه لینک و نظر و رای مثبت و منفی بپرهیزیم. این تنها راهیست که به بالاترین بفهمانیم ما آلت دست زیاده خواهی های شما و کاربران مشکل داری چون نایتمر نیستیم. بالاترین بدون کاربرانش پف فیل هندی هم نیست!
  ما اگر قرار بود سیستم دیکتاتوری را بپذیریم که همان غلام حلقه به گوش سید علی می شدیم حداقل ساندیسی نوش جان می کردیم!
  بالای 4 ساعت وقت خود من در روز برای بالاترین تلف می شود که یک آدم روانی بیاید و با منفی هایش بر ما جولان دهد! اعتراض هم که می کنیم چماق بر سر ما کوبیده می شود! سید مهدی دمت گرم خیلی باحالی!!!
  می گویند بالا ترین بالاترین است! که باشد ما نباید ذلیل ترین باشیم و تو سری خور. دوستان بالاترینی از کنار این قضیه به سادگی نگذرید. لطفا اعتصاب کنید. این مشکل غرور مضاعف مدیران بالاترین و بی توجهی آنها به عموم کاربران را باید یکبار برای همیشه حل کنیم.
  ممنون می شوم این خواسته را اطلاع رسانی کنید.

  Posted by یک کاربر مسدود شده! | 2010/03/27, 17:39
  • حرفهاتون در مجموع صحیحه. اما با یک روز تحریم چیزی درست نمیشود دوست من

   Posted by Ãmir Caféchi | 2010/03/27, 19:00
  • من با این نظر موافقم اما مشکل اصلیه اینه که هرگاه رسانه‏ای بی رقیب میشه به این روز میافته و بالاترین نباید فراموش کنه که هرچه دار و ندار داره از کاربرانی که سایت رو تا به امروز پیش آوردند.

   اما این وسط مشکل دیگه‏ای وجود داره اینه که حتی یک روز هم میتونه به اطلاع رسانی آسیب برسونه و اقعا رسانه کم داریم و در کنار اوون حتما باید این وضعیت نیز روشن بشه

   Posted by یک سبزینه | 2010/03/27, 22:41
 9. ما هم اجازهفعالیت تو بالاترین نداریم!!!!
  آقا در راه خدا یک سری به ویبلاگ ما بزن این دوپست آخر را بفرست بالاترین به امید اینکه هیچ وقت یوزرت بسته نشه!!!

  Posted by یک سبزینه | 2010/03/27, 22:37
 10. همش فیلمه
  بالاترین کاملا در راستای اهدافی خاص، مهندسی شده مدیریت میشه و درش هیچ خبریا ز قانون و آزادی نیست
  همین!

  Posted by نمك | 2010/03/28, 07:04
 11. این واقعا فاجعست.
  بالاترین یکی از معدود محل‌های دور هم جمع شدن بچه‌هاست
  اگر بالاترین رو به تباهی پیش بره واقعا فاجعست
  امیدورام هرچه زودتر یک فکری در رابطه با مدیریت بشه.
  این اولین بار نیست که از این قبیل مشکلات تو بالاترین بوجود می‌آد. حل مشکلات و مدیریت سایت قوی‌ای مثل بالاترین یک تیم فنی مجرب می‌خواد. این کار از عهده یک نفر و دو نفر به تنهایی برنمی‌آد. بهترین مشاورها هم کاربرای قدیمی و باسابقه بالاترین می‌تونن باشند.
  به هر حال امیدورام هر چه زودتر اوضاع بالاترین روبه‌راه بشه که این درگیری‌های داخلی فقط دل بعضی‌ها (!) رو شاد می‌کنه

  Posted by دست نوشته | 2010/03/28, 08:03
 12. بالاترين، رهبري پيوندتان مبارک!
  شباهت‌هاي کاربر Nightmare در بالاترين با احمدي نژاد:
  1- هر دو حتي يک کار مثبت هم در زندگی‌شان انجام نداده‌اند و هر کاري که کرده‌اند تنها اثر منفي داشته است. (کاربر Nightmare در سايت بالاترين تابحال حتي به يک لينک هم مثبت نداده و در عوض به تمام لينک هايي که به دستش می‌رسد منفي فله اي مي دهد)
  2- هر دو به قانون براي توجيه اعمال غير قانوني شان استناد مي کنند.
  3- هر دو با جملاتي نظير (بياييد واقع‌بين باشيم من دوست شما هستم، من صلاح شما را مي خواهم يا شرمنده ام) با مخالفانشان مناظره مي کنند.
  4- هر دو عقده معروف شدن و مطرح شدن دارند.
  5- هر دو از بيماري رواني منحصر به فردي رنج مي برند.
  6- هر دو از اون بالا بالاها پشتيباني مطلق مي شوند!
  شباهت‌هاي مديريت سايت بالاترين با شخص رهبري جمهوري اسلامي:
  1- هر دو از يک شخص قانون شکن و مورد تنفر عموم حمايت مطلق می‌کنند.
  2- هر دو به نظرات ديگران در مورد قانون شکني هاي اين شخص منفور کوچکترين توجهي نمی‌کنند.
  3- هر دو حاضرند منطقه فرمانروايي شان با خاک يکسان شود و از بين برود اما دست از حمايت مطلق کارگزار دست نشانده خويش بر ندارند.
  4- هر دو روشن فکراني که بر عليه شخص قانون شکن مورد حمايتشان دست به اقدام عملي می‌زنند را بازداشت می‌کنند يا می‌کشند!
  5- هر دو انتقاد از شخص دست نشانده را به ضرر جامعه تحت کنترل خويش قلمداد می‌کنند.
  6- هر دو فکر می‌کنند مردم بدون آن‌ها و نوچه هايشان امکان زندگي و ادامه کار را ندارند.
  7- هر دو فکر می‌کنند قدرتشان ابدي و هميشگي است.
  8- هر دو فکر می‌کنند ديکتاتور حتماً بايد شاخ و دم داشته باشد!
  عاقبت کار:
  هر دو به خشم مردم ….

  Posted by بالاترين، رهبري پيوندتان مبارک! | 2010/03/28, 17:24

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

کافه‌توهم را از فید دنبال کنید

نویسندگان:

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

به 80 مشترک دیگر بپیوندید

لایک خور


لینک‌های خوشمزه

RSS لینک‌دونی گودری دوستان

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.
Advertisements